Załóż bloga Zaloguj sięKalendarze kieszonkowe

05/23/2017 09:25

Na sam początek zacznę od jednych z najmniejszych kalendarzy książkowych, czyli kalendarzy kieszonkowych. Kalendarze kieszonkowe łączą w sobie wszelkie aspekty towarzyszące wszystkim innym, pozostałym kalendarzom książkowych.

Mimo niedużych rozmiarów, w kalendarzach książkowych znajdziemy bardzo funkcjonalne kalendarium, które najczęściej ma układ tygodniowy. Zastanawiałem się kiedyś dlaczego w zasadzie nie można znaleźć kalendarzy kieszonkowych, które miałyby takie kalendarium, gdzie każdy dzień miałby swoją własną stronę. otóż, dość szybko doszedłem do rozwiązania tego pytania - takie kalendarze byłyby po prostu zbyt obszerne. Już sama nazwa wskazuje, na to, że kalendarze te mają być niewielkie i możliwe "do wciśnięcia" w każde miejsce torby lub innego "nosidełka".
Kalendarze kieszonkowe mają też pewną cechę, której dość trudno doszukać się w kalendarzach w większych formatach. Cechą tą jest możliwość wymieniania (aktualizacji) bloczków kalendarzy. Możliwe jest to dzięki sposobowi produkcji okładek tych kalendarzy, które w budowie przypominają ochronne okładki stosowane w szkolnych zeszytach. Chodzi po prostu o to, że okładka nie jest na stałe połączona z bloczkiem kalendarza i po upłynięciu roku, można kupić sobie sam bloczek i nałożyć na niego okładkę.

Niestety takie kalendarze nie należą do moich ulubionych... Są one oczywiście bardzo fajne i praktyczne ale dla mnie nie spełniają wszystkich funkcji. Nie ma w nich wystarczająco dużo miejsca do wklejania dodatkowych kartek czy też biletów, no i niestety na bazgroły również nie ma za wiele miejsca.


Odpowiedź

Komentarze

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.